Mystery shoping

Mystery Shopping ( Tajný nákup) je účinná a osvedčená metóda ako zistiť skutočný obraz o tom, ako Vás a Vašu spoločnosť vidia Vaši zákazníci.

Používa sa pre objektívnu kontrolu kvality služieb a firemných štandardov v miestach, kde dochádza k priamemu kontaktu so zákazníkom. Kľúčovou charakteristikou Mystery Shoppingu je, že hodnotený subjekt nie je oboznámený s faktom, že je skúmaný, pretože toto povedomie by mohlo viesť k jeho atypickému správaniu a tým i znehodnoteniu celého hodnotenia. Kvalitne urobený Mystery Shopping poskytuje dôležité a platné informácie o aktuálnej situácii a poukazuje na kladné stránky a potenciál k zlepšeniu a ďalšiemu zváženiu kvality ponúkaných služieb zákazníkom

 

Techniky Mystery Shopping môžu zahŕňať

 1. Mystery Call- metóda overenia telefonického, písomného, či emailového kontaktu. Zisťuje kompetentnosť personálu, prepojovanie hovorov, včasnosť poštovej a inej odpovedi pred vlastnou návštevou tajného zákazníka.
 2. Mystery Visit- osobné návštevy hodnotiteľom- Mystery Shopperom. Tajní zákazníci navštívia alebo iným spôsobom kontaktujú spoločnosť ( hotel, banku, obchod, úrad, atď), pričom sa správajú podľa vopred pripraveného scenára. Ihneď po ukončení návštevy, ukončení kontaktu, vyplní tajný zákazník hodnotiaci list.

 

Kedy môžete využiť Mystery Shopping

 1. chcete zistiť, na akej úrovni sú služby, ktoré poskytujú Vaši zamestnanci zákazníkom
 2. chcete mať informácie o tom, ako Vás vidia a vnímajú Vaši zákazníci
 3. chcete zistiť rezervy v orientácii na zákazníka a aktívnom predaji u Vašich zamestnancov
 4. chcete zistiť dodržiavanie firemných štandardov
 5. chcete motivovať a odmeňovať na základe výsledkov v zákazníckej orientácii
 6. chcete sa pozitívne odlíšiť od konkurencie

 

Kde môžete využiť Mystery Shopping

Mystery Shopping je dôležitým nástrojom spätnej väzby pre všetky spoločnosti, ktoré kladú vysoký dôraz na orientáciu na zákazníka. Medzi najčastejšie odbory, kde sa hodnotenie používa, patria:

 1. Maloobchodné reťazce
 2. Hotely a reštaurácie
 3. Finančné inštitúcie
 4. Čerpacie stanice
 5. Autosalóny
 6. Telekomunikačné spoločnosti
 7. Spoločnosti rýchloobrátkového tovaru
 8. Realitné kancelárie
 9. Spoločnosti zaoberajúce sa priamym predajom
 10. Štátna správa

 

Prečo sa rozhodnúť pre Mystery Shopping

 1. Sme spoločnosťou, ktorá sa zaoberá vzdelávaním a rozvojom dospelých, koučingom a poradenstvom. Naši tréneri a konzultanti sú profesionáli z praxe. Týmto spôsobom pristupujeme tiež k projektom Mystery Shopping.
 2. Máme dlhodobé skúsenosti s projektmi Mystery Shoppingov z rôznych odborov. Naši konzultanti sú skúsení odborníci- psychológovia, ktorí disponujú dlhodobými skúsenosťami a znalosťami špecifikácií jednotlivých firemných prostredí.
 3. Projekty Mystery Shoppingov realizujeme s tímom našich zamestnancov, nenajímame si na dané projekty študentov ani projekty nerealizujeme v spolupráci s inými spoločnosťami. Tento prístup nám umožňuje dodržať 100% kvalitu hodnotiteľov a profesionalitu prevedenia projektu.

 

V prípade, ak Vás naša ponuka zaujala, kontaktujte nás na uvedených kontaktoch a pripravíme Vám obsahovú aj cenovú ponuku podľa Vašich požiadaviek a potrieb.

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.